Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Haziran 2018   #1

Medicus

 
Medicus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Genel Bilgiler
Üyelik Tarihi: 06 Haziran 2018
Üye No: 96
Mesajlar: 51
Likes Received: 5
Likes Given: 3
Varsayılan ASP.Net Nedir?ASP.NET NEDİR?

ASP.Net IIS De Çalışan Bir Programdır. ASP Açılımı "Active Server Page" Yani Türkçe Karşılığı " Aktif Sunucu Sayfaları" ASP.Net İn Temel Olarak 2 Tane Scripting Bulunur Bunlar ; Client Taraflı Ve Sunucu Taraflı Olarak 2 Ye Ayrılır. Client Taraflı Olan Scriptleri Web Browserda Nesne Olarak Algılar Ve Web Browser Da Programlama İçin Uygun Ortamı Sağlar. ASP.Net IIS, Windows 2000, Windows NT 4.0, Windows XP Professional Ve Windows 7 Ultima CD'sinde Bulunan Hazır Bir Program Paketidir. ASP.Net Bilgisayarınıza Kurmak İçin IIS Kurulu Olması Lazımdır. ASP.Net İçin Her Şey Bir Nesnedir Nedenini Sorarsanız Bunun Anlamı Her Şeye Müdahale Edebileceğimiz Ve Programlayabileceğimizdir. Microsoft (R) Tarafından Geliştirilen ASP.Net Amacı Dinamik Web Sayfalarını Hazırlamaktır. İlk Versiyonları 1996 Da IIS 3.0 Üzerinde Dizayn Edildi. Bu Daha Da Geliştirilerek 1998 De ASP 2.0 IIS 4.0 Üzerinde Oluşturuldu.

Statik Sayfa Nedir?

Aslında Hepimiz Statik Sayfalarda Geziyoruz. Statik Sayfa Webmaster In İçeriğini Ve Her Şeyini Yapıp Yayınladığı Ve Siteye Uğrayanların Da Her Zaman Aynı İçeriği Gördüğü Statik Sayfalardır.

Dinamik Sayfa Nedir?

Dinamik Sayfalar Aslında Statik Sayfaların Tersidir. Herşeyin Kurgulanmış Yapım Aşamasına Geçerken Bir Kaç Hata Yüzünden Sitenin Değişmesine Dinamik Sayfa Denir.

ASP İle Ne Yapılabilir?

Bir Veritabanına Bağlanıp Veri Kaynağındaki Bilgileri Alır, Düzenler, Üzerinde İşlem Yapıp Siler, Yenilerini Ekler Ve Sonuçlarını Kullanıcıya İletirsiniz.

Kullanıcı Arayüzünü Kişiselleştirebilir Ve Kullanıcılar İçin Daha Kolay Ve İşlevsel Bir Kullanım Sunabilirsiniz.

CGI Ve PERL İle Birlikte Kullanarak ASP'ye Hız Kazandırıp Daha Kolay İşlemler Yapabilirsiniz.

Yazdığınız Kodlar Diğer Tarayıcılar Tarafından Görülmez Tamamen Güvenilir.

Trafiğinizi Ve Sunucu Kaynak Kullanımlarını Kontrol Edip Ayarlayabilirsiniz.

Web Sayfasını Dinamik Sayfa Olarak Yapar İstediğiniz Gibi Düzenlersiniz

Kullanıcıların HTML Formları İle Gerçekleştirdiği Sorgularına Yanıt Verir Ve Gönderilen Verileri Kullanırsınız.
Medicus çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla