Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25 Mayıs 2018   #1

C4T1R31S

 
C4T1R31S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Genel Bilgiler
Üyelik Tarihi: 23 Mayıs 2018
Üye No: 12
Mesajlar: 170
Likes Received: 3
Likes Given: 7
Exclamation Tersine Mühendislik ! Nedir !

Tersine mühendislik, aslında tarihsel süreçte Sanayi Devrimi'nden bu yana hayatımızda olan bir terim. O dönemlerde açığa çıkan üretim fazlasını pazarlamaya çalışan firmalar, tüketicinin zihnini hedef alırlarken, insanları etkilemekte başarısız olanlar dibi boyluyordu ve hala öyle.
Tersine mühendislik, dünya ticaret tarihinin cin gözlü firmaları ve devletleri tarafından uygulanmaya başladı. Başarılı firmaların yok satan ürünleri, başarısız firmalara örnek teşkil etmeye başladı. Arabalar, uçaklar ve daha nice mühendislik harikaları, başarısız olan firmalarca paramparça edildiler ve farklı markalar adına tekrar uyarlandılar. Devam eden yıllarda Çin, küresel ekonomide söz söylemeden önce tersine mühendislik ürünleriyle dünyayı kasıp kavurdu. Hayatımıza “Çin malı” dediğimiz çakma ürünler girdi ve çekik gözlü dostlarımız, tersine mühendislik sayesinde bugün en kaliteli üretim sanayilerinin kurulduğu ülke oldu.

Günümüzdeki tersine mühendislik uygulamaları çağa uyum sağladı. Sadece araba ve cep telefonları gibi somut ürünlerde değil, soyut olan yazılım sektörüne de girdi. Bunun en net ve bilinen örneklerinden birisi, hızla marka haline gelen Snapchat’in Facebook tarafından kopyalanması. Bünyesinde bulundurduğu mobil uygulamalar olan Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp’a getirdiği Hikayeler özelliği ile sosyal medya devi, Snapchat’i büyük zarara soktu.

™C4T1-R31S™Kaynak : Tersine Mühendislik Nedir?


C4T1R31S çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla